Menu
Pompy ciepła polskiej produkcji są pożądane na rodzimym rynku, głównie ze względu na wiarygodność. Przyjrzymy się im w dzisiejszym artykule!
W polskim sektorze przemysłowym znajdziemy kilku producentów pomp ciepła. Jest o czym się rozpisać, ponieważ oferta każdego z nich ma swoje wady i zalety. Możesz więc potraktować ten artykuł trochę jak skróconą recenzję polskich pomp ciepła. Zapraszamy!
Przejdźmy więc do konkretów. Poniżej wymieniliśmy najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów pomp ciepła. Opowiemy Wam nieco o każdej marce, jak również przedstawimy wady oraz zalety każdego producenta – pod każdym opisem producenta umieścimy także link do obszernej recenzji!
Mój kod pocztowy to:
a za ogrzewanie płacę:
Marka, która powstała w 1982 roku. Pomimo krótkiej historii dostarcza na rynek godne uwagi urządzenia z przyzwoitą wydajnością w atrakcyjnej cenie. Wiarygodność marki wynika także z firmowego zaawansowanego laboratorium i centrum badawczo-rozwojowego, którego otwarcie było zsynchronizowane z rozpoczęciem prac nad pompami ciepła. Galmet może również pochwalić się innym istotnym osiągnięciem – wypuściła na rynek pierwszą polską pompę ciepła, która otrzymała oznaczenie jakości EHPA-Q.
Zobacz szeroką recenzję pomp ciepła Galmet.
Kaisai to marka własna przedsiębiorstwa Klima-Therm. Marka, która zasłynęła na polskim rynku za sprawą… pomp ciepła. Są one bardzo wydajne, a ich cena atrakcyjna. Polski gwarant w połączeniu z posiadanym certyfikatem KeyMark to wysoka wiarygodność, pomimo krótkiej obecności na rynku. Kaisai ponadto posiada w ofercie pompy ciepła o mocy nawet 30kW
Zobacz szeroką recenzję pomp ciepła Kaisai
Kolejnym producentem z naszego rodzimego rynku jest KOŁTON, która od ponad 40 lat jest związana z branżą HVAC. Swoją flagową pompę ciepła KOŁTON zaprojektował natomiast współpracując z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W swoich ostatnich urządzeniach grzewczych stosuje najnowszy czynnik roboczy (R290). Wydajność nie należy do najwybitniejszych, jednak wyrównują to inne zalety np. w postaci łączności WiFi w standardzie, cichej pracy czy atrakcyjnego designu.
Zobacz szeroką recenzję pomp ciepła KOŁTON
Ostatnim producentem, którego na ten moment wymienimy w naszym artykule jest Hewalex. Najciekawszym akcentem w historii jego producenta jest fakt, że już w latach 90. firma zauważyła potencjał w odnawialnych źródłach energii – z pewnością zasługuje to na pochwałę. Jednak najważniejsze jest to, że już w tamtym czasie zaczęła produkować kolektory słoneczne. Hewalex w kwestii pomp ciepła oferuje bardzo szeroką ofertę, która obejmuje także basenowe pompy ciepła. Niestety nie posiada w ofercie pomp ze sprężarkami spiralnymi, które uchodzą za najtrwalsze - jednak ich stosowanie jest charakterystyczne raczej dla marek premium np. Vaillant.
Zobacz szerokę recenzję pomp ciepła Hewalex
Ceny pomp ciepła od polskich producentów są zróżnicowane. Można przyjąć, że mieści się ona w przedziale od 20 000 do 38 000 zł dla pompy powietrze/woda o mocy 10kW.
Jednakże nie ma tutaj mowy o cenach pokroju Vaillanta (niemiecka marka premium), co wielu właścicielom budynków przypadnie do gustu. Najwięcej zapłacimy za pompy ciepła Hewalex, na równi umieścimy Galmeta i KOŁTON. Najtańsze polskie pompy ciepła są natomiast od marki Kaisai.
Pompa ciepła, a szczególnie połączona z fotowoltaiką i magazynem energii, zapewnia wysokie oszczędności na rachunkach, szybki czas zwrotu i dużą niezależność energetyczną. Ciesz się bezobsługowym, czystym i ekologicznym systemem grzewczym w Twoim budynku!
Oblicz oszczędnościNajwiększą zaletą polskich pomp ciepła jest wiarygodność marek z rodzimego rynku. Urządzenie grzewcze wyprodukowane na terenie Polski to większa pewność w zakresie egzekwowania warunków gwarancji względem producenta.
W przypadku awarii możemy więc z większą pewnością liczyć na szybkie „załatwienie” sprawy. Większość polskich pomp ciepła nie jest może specjalnie wyśrubowana pod względem wydajności, ale to sprawdzone rozwiązania, co zwykle łączy się z niezawodnym działaniem. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena, znajomość urządzeń przez instalatorów, jak również
Pomożemy Ci wybrać odpowiedni system grzewczy do Twojego domu!
Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.
Pora na wybranie najlepszych w naszej opinii pomp ciepła powietrze/woda od polskich producentów. Mieliśmy przyjemność przyjrzeć się każdemu z nich, dlatego nieskromnie uważamy się za rzetelnych w tej kwestii.
Sezonowa wydajność grzewcza na poziomie 5,21 to spektakularny wyników wśród pomp ciepła dla temperatury na wylocie +35°C. Rozwiązanie dostarczane jest w formie kompletnego urządzenia grzewczego składającego się z dwóch jednostek zewnętrznej i wewnętrznej (split) – ta znajdująca się w środku budynku jest jednak zintegrowana z zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 190L. Rozwiązanie zapewniające dużą oszczędność miejsca, wygodę i mniejsze rachunki za ogrzewanie!
Monoblok o dużej mocy 13 kW, który posiada klasę energetyczną A+++ zarówno dla wody na wylocie o temp. +35°C i +55°C? Miód na uszy! Świetna pompa dla dużych budynków a nawet dla siedziby firmy czy innej przestrzeni komercyjnej.
Tutaj wybór nie jest niestety aż tak szeroki, ale i tak udało nam się znaleźć coś godnego uwagi!
Pompa gruntowa o mocy 12 kW ze zintegrowanym zbiornikiem na cwu osiąga sezonową wydajność grzewczą 3.5 dla temperatury na wylocie +55°C, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Warto też wspomnieć, że przyspieszone grzanie wody wynika z zastosowanie wężownicy spiralnej o dużej powierzchni.
Pompy ciepła polskiej produkcji to solidny wybór, jednakże jeżeli chcesz zainwestować duże pieniądze czy nie boisz się zagranicznych marek – sprawdź również inne propozycje. Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz, a pomożemy Ci wybrać odpowiednią pompę ciepła!
Pomożemy Ci wybrać odpowiedni system grzewczy do Twojego domu!
Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.