Menu

Pompa ciepła Hyundai – recenzja, opinie

Czy warto zdecydować się na pompę ciepła Hyundai? Przyjrzymy się temu zagadnieniu w dzisiejszej recenzji!

Korea Południowa

employees 100 000+ pracowników

clock Od 1947

Hyundai to marka przede wszystkim znana z produkcji samochodów. Dostarcza jednak na rynek również pompy ciepła. Czy warto się z nimi zainteresować? Podpowiadamy!

Jeżeli interesuje Cię solidna i wydajna pompa ciepła, Hyundai to być może idealny wybór!

Historia marki Hyundai

Nie da się zaprzeczyć, że marka Hyundai kojarzy się przede wszystkim z motoryzacją – dlatego dla wielu może być zaskoczeniem, gdy trafiają na pompy ciepła sygnowane logiem tej marki. 

Zacznijmy.. od początku. Firma powstała w 1947 roku w Korei Południowej i od samego początku posiadała w nazwie „Hyundai” – w pierwszych latach konkretnie „Hyundai Engineering and Construction”. Została założona przez Chung Ju-younga. 

Przedsiębiorstwo w początkowej fazie realizowało kontrakty rządowe w czasie bardzo dynamicznego rozwoju Korei Południowej po jej wyzwoleniu. Tym samym firma odpowiadała między innymi za budowę dużej części infrastruktury transportowej. 

Firma przebranżowiła się w 1967 roku na Hyundai Motor Company i już w krótkim czasie stała się pionierem w branży motoryzacyjnej. Do dzisiaj firma należy do grona najbardziej rozpoznawalnych producentów samochodów. Można więc zakładać, że ekspansja do branży HVAC wiązała się z wniesieniem ogromnego inżynieryjnego doświadczenia do własnych projektów pomp ciepła czy klimatyzacji!

Na sam koniec ciekawostka. Nazwa Hyundai pochodzi od dwóch, koreańskich słów, a mianowicie „Hyun” (nowoczesność) i „Dai” (era), co tłumaczymy po prostu jako „era nowoczesności”. 

Nasza ocena pomp ciepła Hyundai

Co nam się podoba?

  • Bardzo dobra wydajność
  • Solidne podzespoły (sprężarka twin-rotary Mitsubishi)
  • R32 jako główny czynnik w pompach
  • Szeroka oferta
  • Sterowanie WiFi w standardzie

Co nam się nie podoba?

  • Nieco archaiczny design

Na plus zdecydowanie zasługuje szeroka oferta od producenta – co prawda na próżno szukać u niego gruntowych, ale te i tak powoli przestają być powszechnie stosowane. 

Przywykliśmy już, że pompy ciepła od azjatyckich producentów z reguły nie wyróżniają się ultra nowoczesnym designem. To samo tyczy się samochodów, z którymi Hyundai ma przecież mnóstwo wspólnego. 

Omijamy tutaj Chiny, ponieważ z designem jest tutaj różnie, jednak Japonia i Korea Południowa – wystarczy spojrzeć na samochody z tego rynku (a Hyundai ma przecież z nimi mnóstwo wspólnego), aby przekonać się o ich uwielbieniu minimalistycznego, a nawet nieco „plastikowego” designu. 

Jednakże nie dajcie się zwieźć wyglądem – Hyundai dostarcza naprawdę solidnie wykonane pompy ciepła, z nowoczesnymi podzespołami i czynnikiem chłodniczym (R32), jak również solidną wydajnością. Wszystko to w atrakcyjnej cenie i przy dobrych warunkach gwarancyjnych. Dowiedz się więcej z dalszej części recenzji!

Wydajność

Wydajność pomp ciepła Hyundai jest na zaskakująco dobrym poziomie. Przy temperaturze zewnętrznej +7°C i wodzie na wylocie +35°C, wydajność powyżej 5.0 w wybranych jednostkach wskazuje na dobrą sprawność grzewczą.

Co ciekawe Hyundai w swoich pompach ciepła stosuje podwójną sprężarkę rotacyjną o regulowanej mocy od Mitsubishi, czyli solidnego konkurenta na rynku motoryzacyjnym. To dobra wiadomość. Sprężarki Mitsubishi uchodzą za jedne z najtrwalszych, niezawodnych i skutecznych.

Opłacalność

Ceny pomp ciepła Hyundai oscylują w przedziale od 20.000 do 35.000 zł. Biorąc pod uwagę, co ta marka ma nam do zaoferowania – to świetny stosunek jakości do ceny. Oczywiście wzięliśmy tutaj pod uwagę jedynie pompy ciepła o standardowej mocy do 16 kW – za jednostki powyżej tej wartości zapłacimy nawet 45 000 zł. Z kolei pompy ciepła do cwu to koszt od 9 500 do 15 000 zł w zależności od wybranej pojemności zasobnika cwu. 

Zacznij oszczędzać na energii!

Pompa ciepła, a szczególnie połączona z fotowoltaiką i magazynem energii, zapewnia wysokie oszczędności na rachunkach, szybki czas zwrotu i dużą niezależność energetyczną. Ciesz się bezobsługowym, czystym i ekologicznym systemem grzewczym w Twoim budynku!

Oblicz oszczędności

Wiarygodność

Hyundai jest przedsiębiorstwem z kilkoma dekadami doświadczenia – marka kreowała bardzo konkurencyjny rynek samochodowy, co trzeba wziąć pod uwagę, nawet przy pompach ciepła.

Hyundai jest bardzo mocno obecny na europejskim rynku – od lat jest modele samochodów tego producenta znajdują się w czołówce sprzedaży w Polsce. Marka jest doceniana ze względu na wysokie parametry techniczne i trwałość tych aut. Liczymy więc, że producent przełożył tę jakość na pompy ciepła. 

Wiarygodność marki Hyundai jest więc na wysokim poziomie. Mając świadomość, że oddziały tego producenta znajdują się na terenie całego kraju – nie powinniśmy się obawiać np. problemów z dostępnością części.

Gwarancja

Standardowa gwarancja na pompy ciepła Hyundai wynosi 36 miesięcy, jednak istnieje możliwość wydłużenia jej do 60 miesięcy – jeżeli instalacja urządzenia grzewczego odbyła się przez autoryzowaną firmę montującą. Innym warunkiem koniecznym do utrzymania 5-letniej gwarancji jest wykonywanie 2 przeglądów technicznych w ciągu roku. Warunki oferty są naprawdę korzystne - oficjalnym gwarantem jest również polski dystrybutor tej marki. 

Jakie są modele i jednostki pomp ciepła Hyundai?

Oferta pomp ciepła Hyundai jest klasyczna i obejmuje zarówno systemy split, jak i monobloki – poznaj różnicę. Możemy również zdecydować się na pompę ciepła do cwu. 

Pompy ciepła Hyundai seria Split

Rozpocznijmy jednak od jednostek typu split – czyli takich, w których jednostka zewnętrzna połączona jest z wewnętrzną przewodami z czynnikiem chłodniczym (w monoblokach znajduje się w nich woda).

Jeżeli mamy być szczerzy, to nie ma tutaj nic „spektakularnego”, a jedynie (lub aż) wszystko, czego potrzebuje nowoczesna pompa ciepła – solidna sprężarka, czynnik R32, sterowanie WiFi, grzałka elektryczna i możliwość chłodzenia. Cenimy prostotę połączoną ze skutecznością!

W typoszeregu pomp ciepła Hyundai split znajdziemy szeroki zakres jednostek – jest ich aż 7. Poniżej tabelka, która prezentuje wydajność i moc każdej z nich.

Jednostka zewnętrzna

Moc jednostki [kW] (A7/W35)

Wydajność (A7/W35)

HHPS-M4TH

4.25

5.20

HHPS-M6TH

6.20

5.00

HHPS-M8TH

8.30

5.20

HHPS-M10TH

10.0

5.00

HHPS-M12TH

12.1

4.95

HHPS-M14TH

14.5

4.70

HHPS-M16TH

16.0

4.50

Wszystkie jednostki posiadają najwyższe klasy energetyczne A+++ przy temperaturze na wylocie +35 i A++ przy temp. +55. Dobra robota!

Pompy ciepła Hyundai – monobloki

Tak jak już wspomnieliśmy – Hyundai ma w swojej ofercie także monobloki (do budynku doprowadzana bezpośrednio woda). Można powiedzieć, że są to niemal bliźniacze konstrukcje, jeżeli chodzi o wyposażenie i funkcje. 

W przypadku monobloków Hyundai mamy jednak do czynienia także z jednostkami o większej mocy, czyli powyżej 16 kW. Takie rozwiązania nadają się do wyjątkowo dużych domów/gospodarstw domowych lub do małych biur, warsztatów itp.

Jednostka zewnętrzna

Moc jednostki [kW] (A7/W35)

Wydajność (A7/W35)

HHPM-M4TH

6.35

4.95

HHPM-M6TH

6.35

4.95

HHPM-M8TH

8.40

5.15

HHPM-M10TH

10.0

4.95

HHPM-M12TH

12.1

4.95

HHPM-M14TH

14.5

4.60

HHPM-M16TH

15.9

4.50

HHPM-M18TH

18.0

4.70

HHPM-M22TH

22.0

4.40

HHPM-M26TH

26.1

4.08

HHPM-M30TH

30.1

3.91

Tutaj również klasy energetyczne to A+++ dla +35 i A++ dla +55. 

Pompy ciepła Hyundai – do CWU

Hyundai oferuje również pompy ciepła dedykowane wyłącznie do cwu. Seria występuje w dwóch wariantach: z zasobnikiem o pojemności 180 litrów i 280 litrów. Trzeba powiedzieć, że Hyundai w ich przypadku akurat postarał się, jeżeli chodzi o design – połączenie czerni i beżowego koloru wygląda bardzo elegancko. COP na poziomie około 3,8 jest dla tego typu urządzeń bardzo dobrym znakiem. To jedna z lepszych pomp ciepła do cwu, które mieliśmy przyjemność opisywać. 

Najlepsze jednostki Hyundai

Monoblok 10 kW – jednostka HHPM-M10TH

Kolejna pompa ciepła, którą z czystym sumieniem możemy polecić to jednostka HHPM-M10TH. Jest to klasyczny monoblok ze sprężarką inwerterową. Głównym powodem, dla którego wybraliśmy tę pompę ciepła Hyundai, to zdecydowanie cena. 10 kW w tej wersji kosztuje maksymalnie… 25 000 zł. Urządzenie grzewcze zdecydowanie warte rozważenia!

Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!

Jakiej wielkości dom chcesz ogrzać?

Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.

-
+
Porównaj wyceny oparte na najlepszych komponentach
daikin logo
mitsubishi-heavy-industries logo
nibe logo
panasonic logo
vaillant logo

Opublikowane przez Adam Skrzyński Redaktor

Pasjonat technologii OZE. Poszukiwacz maksymalnej wydajności, niezawodności i ekologii w urządzeniach grzewczych.