Menu

Hisense pompa ciepła – recenzja, opinie, opis serii i modeli

Zastanawiasz się, czy pompa ciepła Hisense to dobry wybór? Koniecznie zapoznaj się z naszą recenzją!

Chiny

employees 50 000+ pracowników

clock Od 1994

Pompa ciepła to bezobsługowe, ekologiczne i wydajne źródło ogrzewania. Inwestycja w tą technologię powinna być przemyślana – jeżeli interesują Cię więc pompy ciepła Hisense, przeczytaj naszą niezależną recenzję tej marki, którą w tym miejscu dla Ciebie przygotowaliśmy.

Historia marki Hisense

Hisense to ogromny chiński producent, znany głównie z dostarczania na zachodni rynek elektroniki użytkowej czy też sprzętu AGD.

Firma zatrudnia ponad 80 000 pracowników, jej fabryki znajdują się w 14 lokalizacjach – w tym w Chinach, Czechach, RPA czy Meksyku. Hisense posiada też 18 centrów badawczo-rozwojowych zlokalizowanych również w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Słowenii i w innych miejscach.

Początki Hisense miały miejsce „nieoficjalnie” w 1969 roku – w małej fabryce odbiorników radiowych sprzedawanych pod marką Red Lantern. Później firma zaczęła produkować czarno-białe telewizory.

Grupa Hisense wyłoniła się natomiast w 1994 i od tego momentu nastąpiła mocna ekspansja na rynki zagraniczne, poszerzanie oferty, jak również wykupywanie udziałów w takich firmach jak Toshiba, Sharp czy Gorenje. Hisense tworzyło także wspólne przedsięwzięcia z Hitachi i Whirlpool.

Nasza opinia o pompach ciepła Hisense

Co nam się podoba?

  • Przyzwoita wydajność
  • Design pompy ciepła
  • Wiarygodna marka
  • Dobra gwarancja

Co nam się nie podoba?

  • Ciężko coś wskazać

Pompy ciepła Hisense można określić jako dobry stosunek jakości do ceny. Jest to znany producent, który w przeciwieństwie do wielu innych marek tego kalibru, rzeczywiście „przyłożył” się do projektu swoich pomp ciepła. Dobra wydajność, gwarancja i wiarygodność – to główne zalety Hisense.

Na uwagę zasługuje design pomp ciepła Hisense – nie bez powodu w 2022 roku Hisense został nagrodzony w tej kwestii w renomowanym plebiscycie Reddot Award Casign Design.

Chcemy też dać plusa za bardzo przyjazny, intuicyjny i czytelny sterownik dotykowy z wieloma informacjami i funkcjami. Tutaj Hisense naprawdę się postarał. Na plus zasługuje również łączność WiFi z aplikacją w standardzie. Możemy więc zarządzać systemem, gdziekolwiek jesteśmy, za pomocą mobilnego oprogramowania instalowanego na telefonie czy tablecie!

Zacznij oszczędzać na energii!

Pompa ciepła, a szczególnie połączona z fotowoltaiką i magazynem energii, zapewnia wysokie oszczędności na rachunkach, szybki czas zwrotu i dużą niezależność energetyczną. Ciesz się bezobsługowym, czystym i ekologicznym systemem grzewczym w Twoim budynku!

Oblicz oszczędności

Wydajność

Wydajność pomp ciepła Hisense jest na przyzwoitym poziomie. Sezonowa efektywność grzewcza (woda na wylocie +35 °C) przekraczająca 5.0 dla pomp ciepła typu  monoblok.

to dobry wynik. Okolice 5.0 wskaźnika SCOP dla pomp ciepła typu split, to również dobry znak. Mamy więc do czynienia z najwyższymi klasami A+++ dla +35 °C na wylocie i A++ dla +55 °C stopni na wylocie we wszystkich jednostkach.

Gwarancja

Warunki gwarancji są również przyzwoite – standardowa ochrona trwa 5 lat od uruchomienia pompy ciepła. Nie jest ona dodatkowo płatna, za co dajemy plusa, jednak wymagane są coroczne przeglądy gwarancyjne wykonywane przez Autoryzowanego Partnera Serwisowego (APS), który posiada wszelkie niezbędne uprawnienia i ukończył szkolenie techniczno-montażowe.

Wiarygodność

Hisense to światowy gigant technologiczny. Nie jest nam obojętny fakt, że producent zajmuje miejsce w TOP5 największych producentów klimatyzatorów do użytku w domach, jak i klimatyzatorów do dużych przestrzeni komercyjnych lub przemysłowych. Na dodatek to druga marka na liście najpopularniejszych producentów systemów VRF – jeszcze bardziej zaawansowanych systemów klimatyzacyjnych stosowanych w dużych przedsięwzięciach.

50-letnia tradycja, ogromne zaplecze produkcyjne i badawczo-rozwojowe, mnóstwo marek pod skrzydłami i ogromne doświadczenie w branży HVAC – sprawia, że firma jest naprawdę wiarygodna.

Finansowy wskaźnik Altmana natomiast, który określa ryzyko niewypłacalności firmy, znajduje się w okolicach 2-3, co oznacza, że firma Hisense jest raczej stabilna finansowo i nie grozi jej bankructwo.

Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!

Jakiej wielkości dom chcesz ogrzać?

Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.

-
+
Porównaj wyceny oparte na najlepszych komponentach
daikin logo
mitsubishi-heavy-industries logo
nibe logo
panasonic logo
vaillant logo

Opłacalność

Ceny pomp ciepła Hisense można określić jako średnie. Nie są to najtańsze pompy ciepła, lecz daleko im też do takich marek jak Daikin czy Vaillant. Klasyczna pompa ciepła typu split o mocy 8 kW będzie kosztować nas mniej więcej 25 000 zł (bez montażu). Biorąc pod uwagę wydajność, wiarygodność, dobre warunki gwarancyjne, a dla niektórych też design – pompa ciepła Hisense to opłacalny wybór.

Jakie są serie i modele pomp ciepła Hisense?

W przypadku marki Hisense mamy do czynienia z klasycznym podziałem pomp ciepła w ofercie – splity, monobloki i rozwiązania All-in-one, w których zbiornik na ciepłą wodę użytkową jest zintegrowany z jednostką wewnętrzną pompy ciepła.

Hisense Hi-Therma Split

Zacznijmy więc od serii splitów w wykonaniu marki Hisense. Producent deklaruje, że pompa ciepła jest w stanie skutecznie pracować przy temperaturze -25°C, jednakże są to warunki testowane laboratoryjnie, dlatego zachęcamy do podchodzenia do takich „wyników” z dozą rozsądku.

W ofercie tej serii znajdziemy pompy ciepła o mocach: 4 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW i 16 kW. Pierwsze z nich pracują na bardziej ekologicznym czynniki R32, natomiast jednostki o większych mocach opierają swoje działanie na wypieranym już czynniku R410A.

Hisense Hi-Therma R32 Monobloc

Hisense Hi-Therma R32 Monobloc

W przypadku pomp ciepła typu monoblok, gdzie występuje tylko jednostka zewnętrzna – mamy do czynienia wyłącznie z jednostkami pracującymi na czynniku R32. Powodem jest fakt, że warianty mocy to jedynie dwie opcje: 4,4 kW i 8 kW.

Hisense Hi-Therma Integra

Hisense Hi-Therma Integra

Ostatnia już seria z oferty Hisense – czyli jednostki wewnętrzne ze zintegrowanym zbiornikiem CWU. W ich przypadku mamy do czynienia z pompami ciepła o mocy 4,4 kW, 6 kW i 8 kW. W tej serii również zastosowano czynnik chłodniczy R32.

Opinie o pompach ciepła Hisense

Niestety nie byliśmy w stanie znaleźć typowych opinii na temat pomp ciepła Hisense, jednakże jedna „recenzja” wpadła nam szczególnie w oko – jest bowiem zgodna z tym, co uważamy o tej marce!

"Hisense jest dobrze znaną marką z Chin, która w przeciwieństwie do innych z tego kraju, stawia na jakość a nie na ilość."

-Quora.com

Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!

Jakiej wielkości dom chcesz ogrzać?

Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.

-
+
Porównaj wyceny oparte na najlepszych komponentach
daikin logo
mitsubishi-heavy-industries logo
nibe logo
panasonic logo
vaillant logo

Opublikowane przez Adam Skrzyński Redaktor

Pasjonat technologii OZE. Poszukiwacz maksymalnej wydajności, niezawodności i ekologii w urządzeniach grzewczych.