Menu
Zastanawiasz się, czy pompa ciepła Hisense to dobry wybór? Koniecznie zapoznaj się z naszą recenzją!
Chiny
50 000+ pracowników
Od 1994
Pompa ciepła to bezobsługowe, ekologiczne i wydajne źródło ogrzewania. Inwestycja w tą technologię powinna być przemyślana – jeżeli interesują Cię więc pompy ciepła Hisense, przeczytaj naszą niezależną recenzję tej marki, którą w tym miejscu dla Ciebie przygotowaliśmy.
Hisense to ogromny chiński producent, znany głównie z dostarczania na zachodni rynek elektroniki użytkowej czy też sprzętu AGD.
Firma zatrudnia ponad 80 000 pracowników, jej fabryki znajdują się w 14 lokalizacjach – w tym w Chinach, Czechach, RPA czy Meksyku. Hisense posiada też 18 centrów badawczo-rozwojowych zlokalizowanych również w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Słowenii i w innych miejscach.
Początki Hisense miały miejsce „nieoficjalnie” w 1969 roku – w małej fabryce odbiorników radiowych sprzedawanych pod marką Red Lantern. Później firma zaczęła produkować czarno-białe telewizory.
Grupa Hisense wyłoniła się natomiast w 1994 i od tego momentu nastąpiła mocna ekspansja na rynki zagraniczne, poszerzanie oferty, jak również wykupywanie udziałów w takich firmach jak Toshiba, Sharp czy Gorenje. Hisense tworzyło także wspólne przedsięwzięcia z Hitachi i Whirlpool.
Co nam się podoba?
Co nam się nie podoba?
Pompy ciepła Hisense można określić jako dobry stosunek jakości do ceny. Jest to znany producent, który w przeciwieństwie do wielu innych marek tego kalibru, rzeczywiście „przyłożył” się do projektu swoich pomp ciepła. Dobra wydajność, gwarancja i wiarygodność – to główne zalety Hisense.
Na uwagę zasługuje design pomp ciepła Hisense – nie bez powodu w 2022 roku Hisense został nagrodzony w tej kwestii w renomowanym plebiscycie Reddot Award Casign Design.
Chcemy też dać plusa za bardzo przyjazny, intuicyjny i czytelny sterownik dotykowy z wieloma informacjami i funkcjami. Tutaj Hisense naprawdę się postarał. Na plus zasługuje również łączność WiFi z aplikacją w standardzie. Możemy więc zarządzać systemem, gdziekolwiek jesteśmy, za pomocą mobilnego oprogramowania instalowanego na telefonie czy tablecie!
Pompa ciepła, a szczególnie połączona z fotowoltaiką i magazynem energii, zapewnia wysokie oszczędności na rachunkach, szybki czas zwrotu i dużą niezależność energetyczną. Ciesz się bezobsługowym, czystym i ekologicznym systemem grzewczym w Twoim budynku!
Oblicz oszczędnościWydajność pomp ciepła Hisense jest na przyzwoitym poziomie. Sezonowa efektywność grzewcza (woda na wylocie +35 °C) przekraczająca 5.0 dla pomp ciepła typu monoblok.
to dobry wynik. Okolice 5.0 wskaźnika SCOP dla pomp ciepła typu split, to również dobry znak. Mamy więc do czynienia z najwyższymi klasami A+++ dla +35 °C na wylocie i A++ dla +55 °C stopni na wylocie we wszystkich jednostkach.Warunki gwarancji są również przyzwoite – standardowa ochrona trwa 5 lat od uruchomienia pompy ciepła. Nie jest ona dodatkowo płatna, za co dajemy plusa, jednak wymagane są coroczne przeglądy gwarancyjne wykonywane przez Autoryzowanego Partnera Serwisowego (APS), który posiada wszelkie niezbędne uprawnienia i ukończył szkolenie techniczno-montażowe.
Hisense to światowy gigant technologiczny. Nie jest nam obojętny fakt, że producent zajmuje miejsce w TOP5 największych producentów klimatyzatorów do użytku w domach, jak i klimatyzatorów do dużych przestrzeni komercyjnych lub przemysłowych. Na dodatek to druga marka na liście najpopularniejszych producentów systemów VRF – jeszcze bardziej zaawansowanych systemów klimatyzacyjnych stosowanych w dużych przedsięwzięciach.
50-letnia tradycja, ogromne zaplecze produkcyjne i badawczo-rozwojowe, mnóstwo marek pod skrzydłami i ogromne doświadczenie w branży HVAC – sprawia, że firma jest naprawdę wiarygodna.
Finansowy wskaźnik Altmana natomiast, który określa ryzyko niewypłacalności firmy, znajduje się w okolicach 2-3, co oznacza, że firma Hisense jest raczej stabilna finansowo i nie grozi jej bankructwo.
Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!
Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.
Ceny pomp ciepła Hisense można określić jako średnie. Nie są to najtańsze pompy ciepła, lecz daleko im też do takich marek jak Daikin czy Vaillant. Klasyczna pompa ciepła typu split o mocy 8 kW będzie kosztować nas mniej więcej 25 000 zł (bez montażu). Biorąc pod uwagę wydajność, wiarygodność, dobre warunki gwarancyjne, a dla niektórych też design – pompa ciepła Hisense to opłacalny wybór.
W przypadku marki Hisense mamy do czynienia z klasycznym podziałem pomp ciepła w ofercie – splity, monobloki i rozwiązania All-in-one, w których zbiornik na ciepłą wodę użytkową jest zintegrowany z jednostką wewnętrzną pompy ciepła.
Zacznijmy więc od serii splitów w wykonaniu marki Hisense. Producent deklaruje, że pompa ciepła jest w stanie skutecznie pracować przy temperaturze -25°C, jednakże są to warunki testowane laboratoryjnie, dlatego zachęcamy do podchodzenia do takich „wyników” z dozą rozsądku.
W ofercie tej serii znajdziemy pompy ciepła o mocach: 4 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW i 16 kW. Pierwsze z nich pracują na bardziej ekologicznym czynniki R32, natomiast jednostki o większych mocach opierają swoje działanie na wypieranym już czynniku R410A.
W przypadku pomp ciepła typu monoblok, gdzie występuje tylko jednostka zewnętrzna – mamy do czynienia wyłącznie z jednostkami pracującymi na czynniku R32. Powodem jest fakt, że warianty mocy to jedynie dwie opcje: 4,4 kW i 8 kW.
Ostatnia już seria z oferty Hisense – czyli jednostki wewnętrzne ze zintegrowanym zbiornikiem CWU. W ich przypadku mamy do czynienia z pompami ciepła o mocy 4,4 kW, 6 kW i 8 kW. W tej serii również zastosowano czynnik chłodniczy R32.
Niestety nie byliśmy w stanie znaleźć typowych opinii na temat pomp ciepła Hisense, jednakże jedna „recenzja” wpadła nam szczególnie w oko – jest bowiem zgodna z tym, co uważamy o tej marce!
"Hisense jest dobrze znaną marką z Chin, która w przeciwieństwie do innych z tego kraju, stawia na jakość a nie na ilość."
-Quora.com
Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!
Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.