Menu

Pompy ciepła Keller – recenzja, opinie

Keller to polska marka działająca w grupie SBS – największej hurtowni instalacyjnej, grzewczej i sanitarnej w Polsce. Czy warto zakupić ich pompę? Podpowiadamy!

Polska

employees kilkaset pracowników pracowników

clock Od 2004

Pompy ciepła Keller pochodzą z naszego rodzimego rynku, lecz mało, kto wie o ich istnieniu. Czy są godne uwagi? Sprawdzamy

Kellar to marka wchodząca w skład polskiej grupy SBS, która produkuje przede wszystkim pompy ciepła i zbiorniki na cwu.

Historia marki Keller

Tak jak już wspomnieliśmy – Keller to polska marka własna (nie mylić z międzynarodowym przedsiębiorstwem zajmującym się gruntami), która wchodzi w skład grupy SBS – największej hurtowni instalacyjnej, grzewczej i sanitarnej w Polsce pod względem obrotu.

Firma została założona w 1998 roku w celu zrzeszenia największych 20 marek związanych z tą branżą na terenie centralnej Polski. Obecnie grupa SBS jest partnerem 88 hurtowni i posiada 180 punktów handlowych.

Keller to „marka dla profesjonalistów” – tak jak ocenia ją grupa. Oferuje asortyment z takiego zakresu jak: grzejniki i akcesoria, ogrzewanie podłogowe, kotły c.o., rekuperacje, sterowniki, systemy kominowe, systemy uzdatniania wody, urządzenia pomiarowe i oczywiście opisywane w tej recenzji pompy ciepła, jak również zasobniki na ciepłą wodę użytkową.

Nasza ocena pomp ciepła Keller

Co nam się podoba?

  • Zastosowanie czynnika R290
  • Atrakcyjny design
  • Polska marka
  • Wysoka wydajność

Co nam się nie podoba?

  • Bardzo wąska oferta
  • Słabe warunki gwarancyjne.

Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!

Jakiej wielkości dom chcesz ogrzać?

Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.

-
+
Porównaj wyceny oparte na najlepszych komponentach
daikin logo
mitsubishi-heavy-industries logo
nibe logo
panasonic logo
vaillant logo

Oferta pomp ciepła Keller nie należy do zbyt rozbudowanych. Na próżno szukać u tej marki pomp ciepła typu split – mamy do czynienia wyłącznie z monoblokami.

Bez wątpienia warto również zwrócić uwagę na atrakcyjny design tych pomp – Kellar zadbał o to, aby wyglądały one elegancko. Wygląd to zdecydowanie zaleta tych urządzeń.

Keller w całości przeszedł również na czynnik R290 – za to również dajemy dużego plusa. Takie rozwiązania widzimy coraz częściej u innych marek, jednak tutaj mówimy o całkowitym wyparciu czynnika R32 i R410A.

W pompach ciepła Keller wykorzystuje się sprężarki inwerterowe typu scroll – czyli najlepsze z możliwych. Plus za to.

Wydajność

Wydajność pomp ciepła Keller znajduje się na bardzo solidnym poziomie – głównie ze względu na zastosowanie sprężarek typu scroll, która zasilana jest inwerterowo (co oznacza, że jej moc może być regulowana). Keller oferuje jedynie dwie jednostki zewnętrzne (które opiszemy szerzej w dalszej części recenzji), jednak to ta o większej mocy osiąga lepsze rezultaty w warunkach +7 temperatura otoczenia i +35 temp. wody na wylocie.

Opłacalność

Pompy ciepła Keller pomimo braku rozbudowanej renomy marki, wpisują się w klasę premium. Czynnik R290, inwerterowa sprężarka typu scroll i niesamowity design – sprawiają, że mamy do czynienia z wysoką półką. I ma to swoje odzwierciedlenie w cenie.

Zacznij oszczędzać na energii!

Pompa ciepła, a szczególnie połączona z fotowoltaiką i magazynem energii, zapewnia wysokie oszczędności na rachunkach, szybki czas zwrotu i dużą niezależność energetyczną. Ciesz się bezobsługowym, czystym i ekologicznym systemem grzewczym w Twoim budynku!

Oblicz oszczędności

Wiarygodność

Keller pochodzi z Polski, co z pewnością działa na plus pod kątem wiarygodności tej marki – jeżeli montujemy ją na terenie naszego kraju. Nie powinniśmy mieć więc problemów z reklamacją, kiedy wystąpi awaria w wyniku wady fabrycznej.

Trzeba też przypomnieć fakt, że marka należy do grupy SBS, która ma bardzo ugruntowaną pozycję na polskim rynku – o czym już wspomnieliśmy wyżej. Z drugiej strony nieco na niekorzyść pod kątem wiarygodności wpływa wąska oferta – producent być może nie zdążył nabrać doświadczenia w pompach ciepła?

Gwarancja

Gwarancja to zdecydowanie słaba strona marki Keller – kupując pompę ciepła, otrzymujemy wyłącznie podstawowe 24 miesiące ochrony. Obowiązkiem, aby ją zachować, jest dokonanie jednorazowego przeglądu gwarancyjnego przed upływem pierwszego roku eksploatacji, który jest zgodny z aktualnie obowiązującym cennikiem. I tutaj niestety Keller się więc nie popisał.

Modele i serie pomp ciepła Keller

W przypadku pomp ciepłą Keller mamy do czynienia z trzema „pakietami”. Warto zaznaczyć, że w każdym z nich występują dokładnie te same dwie jednostki zewnętrzne, oznaczone jako: 10K lub 15K. Pierwsza z nich posiada zakres mocy od 3,38 do 9,86 kW,  natomiast druga 5,35-14,7 kW – przypominamy, że są to pompy ciepła z modulowaną mocą!

Po krótce opisujemy pakiety, które oferuje Keller!

Pompa ciepła KELLER - MONOBLOK R290 + Sterownik

Zestaw składający się z jednostki zewnętrznej i sterownika to raczej propozycja dla osób, które wymieniają stare źródło ciepła na nowe – przy czym pozostał im stary zbiornik CWU, do którego można podłączyć tę pompę ciepła.

Pompa ciepła KELLER - MONOBLOK R290 + Hydrobox

Hydrobox to z kolei pakiet, w którym poza jednostką zewnętrzną i sterownikiem otrzymujemy moduł hydrauliczny, który posiada w sobie naczynie przeponowe i inny osprzęt, oszczędzając przy tym wiele miejsca.

Pompa ciepła KELLER - MONOBLOK R290 + Hydrotower

Ostatni pakiet nazwany Hydrotower to kompletny system z jednostką zewnętrzną i modułem hydraulicznym połączonym z zasobnikiem wody CWU o pojemności 200 litrów z wężownicą. Rozwiązanie dla osób, które szukają kompleksowego rozwiązania do grzania wody w instalacjach co i cwu. 

Pomożemy Ci wybrać właściwą pompę ciepła!

Jakiej wielkości dom chcesz ogrzać?

Metraż ogrzewanej powierzchni jest kluczowy w kalkulacji wielkości pompy ciepła.

-
+
Porównaj wyceny oparte na najlepszych komponentach
daikin logo
mitsubishi-heavy-industries logo
nibe logo
panasonic logo
vaillant logo

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 10 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 9 min

Czytaj dalej arrow

Opublikowane przez Adam Skrzyński Redaktor

Pasjonat technologii OZE. Poszukiwacz maksymalnej wydajności, niezawodności i ekologii w urządzeniach grzewczych.